מחנה קיץ כדורגל לציבור הדתי – איך זה מסתדר?

מחנה קיץ הוא ללא ספק אחת החוויות המשמעותיות ביותר שילדכם יכול לעבור. לא רק שמדובר בפרק זמן משמעותי התופס נתח חשוב מהחופש הגדול המתארך, אלא שמחנה הקיץ מהווה גם הזדמנות נהדרת עבור ילדכם לעבור חוויות חברתיות חשובות, להכיר חברים חדשים, לרכוש מיומנויות חדשות של עצמאות ושיתוף ועוד.

מחנה קיץ בנושא כדורגל

בין שלל מחנות הקיץ המוצעים מדי שנה, מחנה אימונים כדורגל במסגרת מחנה קיץ הופך להיות פופולרי במיוחד עבור ילדים מגילאים שונים וממגזרים מגוונים. במהלך ימי המחנה לומדים הילדים את יסודות המשחק הפופולרי, מתנסים בו בעצמם ואם המחנה לוקח חלק במדינות אירופה – אף מסיירים במגרשי הכודרגל המפורסמים, צופים במשחקי כדורגל “על אמת” וחווים חוויה בלתי נשכחת.

האם מחנה קיץ כזה מתאים לציבור הדתי?

לא מעט הורים הנמנים על הציבור הדתי חוששים משליחת ילדיהם למחנה בנושא כדורגל. באופן טבעי, לציבור הדתי ישנן מגבלות המונעות ממנו לפעול בדרכים מסוימות ולקחת חלק בפעילויות מסוימות, ועל כן הורים לילדים המעוניינים לשלוח את ילדיהם למחנה קיץ בנושא כדורגל חוששים – האם המחנה יעמוד בסטנדרטים שאנו מציבים בבית? האם ישמרו בו הגדרות שאנו מחנכים על ברכיהם?

מחנה קיץ מיוחד לציבור הדתי

לציבור הדתי מגיע ליהנות ולבלות את ימי הקיץ במלואם. בשנים האחרונות מוצעים מחנות קיץ ייעודיים לציבור הדתי, בהם נשמרים גדרות מסוימים ונוצרת התאמה מלאה לערכים עליהם הילדים מחונכים. הנה כמה פרמטרים בהם הדבר בא לידי ביטוי:

  1. משחקים בשבת

במידה והמחנה מתקיים במדינות אירופה – כמו ספרד או אנגליה, או במדינות ארצות הברית – כמו ניו יורק, נלקחת בחשבון העובדה שצפיה במשחקי כדורגל בשבת היא מחוץ לתחום. בשל כך,נערך תכנון קפדני בשלב מוקדם, בו נבחנים תאריכים שונים לצפיה במשחקי הכדורגל – מבלי שהדבר יהיה כרוך בחילול שבת וכשהימים היחידים האפשריים הם ימי חול.

  1. כשרות מלאה

על אף שמדובר בפרט מובן מאליו, חשוב להזכיר כי המלונות הנבחרים לשהיית הילדים, המסעדות והאוכל המוכן המגיע אליהם – כולו כשר. הילדים לא צריכים לדאוג לדבר, ובמהלך תכנון ימי המחנה, איזורי השהיה והמלונות השונים, הפקת המחנה מתוכננת מראש כך שהאוכל יגיע מהקהילה היהודית המקומית, שהמסעדות בהן יסעדו הילדים יהיו כשרות בלבד ושהאוכל המוכן (כריכים, חטיפים שונים) שהם לוקחים איתם בימי המחנה יהיה עם חותמת כשרות. זהו דבר שאין בו פשרות.

  1. התאמה ערכית

לא מעט הורים חוששים שמא מעבר לשמירת ההלכות במחנה, הילדים יחשפו לתכנים ולערכים שאינם מתאימים לחינוך שלהם, כמו בילוי במקומות בילוי שונים שאינם מתאימים לציבור הדתי. מאחר ומדובר במארגנים המשתייכים לציבור הדתי או כאלה שמכירים את הניואנסים שבאורח החיים הזה במלואם – מתבצעת גם התאמה ערכית לכל אחת מפעילויות המחנה, והילדים לא נחשפים לתכנים שאינם עולים בקנה אחד עם חינוך הבית והמשפחה.

 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל