מחנה קיץ סביב כדורגל

 

סאמר סקול הוא חוויה מיוחדת לילדים ולנוער, בכל תחום שהוא. זו הזדמנות לצאת מאזור הנוחות, לראות מקומות חדשים, לפגוש ילדים מכל העולם ולתרגל את האנגלית. אך מחנה קיץ בנושא כדורגל נותן גם ערך מוסף בתחום הזה, במיוחד לילדים שאוהבים את המשחק ושואפים להפוך אותו למקצוע.

מחנה אימונים או מחנה קיץ?

בראש ובראשונה זהו מחנה קיץ, כלומר המטרה העיקרית שלו היא להיות חוויה טובה לילדים, ולעזור להם לשפר את רמת האנגלית. מחנה אימונים כדורגל מקצועי דורש רמות אחרות של משמעת ומחויבות, ואומנם זה חשוב מאוד עבור שחקנים מקצוענים או כאלו ששואפים להיות מקצוענים, אך המטרה של סאמר סקול קצת שונה. שיפור של השפה האנגלית ושל המיומנויות החברתיות תתרום לילדים בכל תחום בחייהם, וכך גם ההזדמנות לראות איך אנשים אחרים חיים ולשמוע על ההיסטוריה והתרבות של מדינה אחרת.

וכמובן שכמו בכל מחנה קיץ, כך גם כאן יש הרבה פעילויות חברתיות וחווייתיות. סיורים וטיולים, פעולות קבוצתיות, מסיבות וכדומה- כל אלו הופכים את מחנה הקיץ לימים של כיף, והופכים את הלמידה לתהליך מהנה שכביכול אינו דורש מאמץ.

 

ליהנות מהלמידה

כאמור, המטרה המרכזית של מחנה הקיץ היא לשפר את רמת האנגלית של המשתתפים. ולכן כמו בכל מחנה קיץ, גם במחנות קיץ שכוללים כדורגל, הילדים קודם כל עוברים איזושהי הערכה כדי לקבוע מהי רמת האנגלית שלהם. ובהתאם לזה הם ישובצו בקבוצות עם ילדים אחרים מכל רחבי העולם. בצורה כזו יהיה לילדים קל יותר לתקשר אחד עם השני, וגם לימוד האנגלית יהיה הרבה יותר ממוקד ומכוון לצורך של כל קבוצה. וכמובן שצורת הלמידה היא חווייתית, היא מאפשרת לילדים לתרגל שימוש בשפה האנגלית מעבר למה שנלמד בשיעורים בבית הספר. פתאום כשצריך לדבר ולנהל שיחות, או לדבר על דברים מחוץ לספרי הלימוד- זה נותן לילדים סביבה בטוחה לתרגל את האנגלית בצורה משמעותית.

 

משחקים, אימונים, והרבה הנאה

ובכל זאת, באנו לכאן בשביל הכדורגל. ולכן סאמר סקול עם דגש על כדורגל הוא גם קצת מחנה אימונים כדורגל, כלומר לוח הזמנים כולל גם הרבה מאוד תשומת לב למשחק. בכל יום ישנם אימונים שתפקידם לשפר את הכושר הגופני ואת יכולות המשחק של הילדים, וכמובן עבודה בקבוצות בהתאם לרמה של כל ילד. אחד הדגשים המשמעותיים הוא על עבודת הצוות והמשחק הקבוצתי, גם כדי לגבש את הילדים בתוך המחנה, וגם כדי לתת להם את הכלים החשובים כל כך בשביל משחק שהוא משחק קבוצתי באופי שלו.

המשחקים הם גם הנאה וגם משפרים את היכולות של השחקנים, אבל הם לא הדבר היחידי. ביקור במדינה זרה הוא הזדמנות מדהימה להכיר את תרבות הכדורגל במקום. לסייר באצטדיונים חשובים ואפילו ללכת ולראות את אחד המשחקים שמתקיימים באותו הזמן.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל