סאמר סקול בניו יורק לבני נוער דתי לאומי

סאמר סקול בניו יורק מתאים לבני נוער דתי לאומי בגילאי 12-18.

אנו משלבים בין שתי מטרות עיקריות שלשמן אתם באים אלינו:

  1. שיפור השפה האנגלית.
  2. חוויה בלתי נשכחת וייחודית לנוער דתי בניו יורק.

אז איך אנחנו עושים את זה ומה בתכנית?

כל בוקר נפתח בתפילה וארוחה לאחריהם לומדים הילדים במשך כ-4 שעות אנגלית ע"י מורים מקצועיים באווירה נעימה ולא פורמלית. הלימוד יתמקד בעיקר בשיפור הביטחון העצמי והרחבת אוצר המילים של המשתתפים. בנוסף התלמידים יעברו הכנה יומית לקראת האטרקציות והאתרים בהם יטיילו במהלך אותו היום, וזאת בשביל שאחר הצהרים יוכלו ליהנות וליישם את מה שלמדו בבוקר. בשעה האחרונה של הלימודים יתמקדו התלמידים בלימוד ב"חומר היבש", המכין לקראת הבגרות באנגלית בישראל.

כל קבוצה מלווה ע"י עוזרת הוראה שמטרתה לסייע באופן אישי למתקשים או למתקדמים שבקבוצה. בנוסף, בכדי שכל אחד יקבל יחס חם ואישי, מספר הילדים בכיתה יהיה בין 6-12 , הכיתות יחולקו לפי רמות. שיבוצו של חניך יקבע על פי מבדק הכולל מבחן עיוני וראיון אישי, שייערך במפגש ההיכרות בארץ.

בסיום הלימודים, הכיף מתחיל! הקבוצה תטייל ברחבי ניו יורק ותבקר באטרקציות שונות כגון: מגדל ה"אמפייר סטייט", פסל החירות, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, אצטדיון "מדיסון סקוור גרדנס", טיימס סקוור, סנטרל פארק ועוד. בסיום כל ערב, לאחר ארוחת ערב באחת ממגוון המסעדות הנמצאות בשכונת ברוקלין, החניכים יצאו למגוון פעילויות חברתיות וטיולים:, באולינג, משחקי גולף, החלקה על הקרח, שייט, מופע מחזמר, טיול לילי בניו יורק ועוד המון הפתעות!

בשבתות נתאכסן במלון שלנו, נקיים פעיליות כיפיות וערכיות, נשמע דברי תורה, נתארח לקידוש באחת הקהילות בברוקלין ונאגור כוחות לקראת השבוע העמוס.

בימי ראשון לא יתקיימו לימודים ונצא מחוץ לניו יורק ליום כיף מיוחד שימשך מהבוקר עד הערב. נצא פעם ל"הרשי פארק", אחד מפארק השעשועים המגניבים בארה"ב הכולל מפעל שוקולד! וכן פעם נצא ל- Six Flags- הלונה פארק הענקי של ארה"ב. כמו כן תהיה נסיעה לוושינגטון די.סי.

סאמר סקול בלונדון

סאמר סקול בניו יורק

יום ראשון ט"ז אב 25.7:

נפגשים בשעה 21:30 (בלילה בין מוצ”ש לראשון) בהתרגשות רבה בשער 32 בנתב”ג, נעבור יחדיו את הצ’ק-אין כקבוצה אחת ונמריא לניו יורק וננחת בנמל התעופה JFK.

יום שני י"ז אב 26.7:

נחיתה בנמל התעופה JFK ונסיעה למלון.

נתארגן במהירות בחדרים, ונצא לטיול ברחבי מנהטן, נבקר במרכז הסחר העולמי החדש, World Trade Center, הידוע גם בשם מגדל החירות. זהו גורד שחקים במנהטן שנבנה על חורבות מגדלי התאומים שנהרסו בפיגועי 11 בספטמבר. המגדל הינו המגדל הגבוה בניו יורק ומהגבוהים בעולם! אנו נעלה לקומה ה-102 לתצפית מרהיבה על העיר כך שנוכל להכיר את ‘התפוח הגדול’ מהתצפית הגבוהה ביותר. משם נצא לארוחת ערב מוקדמת. לאחר ארוחת ערב במסעדה נצא למשחק באולינג.

יום שלישי י"ח אב 27.7:

תפילה וארוחת בוקר.

נבקר במוזיאון ‘תאמינו או לא’ מבית ריפליס Ripley’s Believe It or Not– מוזיאון מגניב ביותר המציג דברים שלא דמיינתם שיכולים להתקיים! אינספור מוצגים מקוריים של האינסטרומנטליים והתופעות המגניבות ביותר בעולם- פרה עם 5 רגלים, האיש הגבוה ביותר בעולם, האיש השמן ביותר בעולם, המכונית הקטנה בעולם ועוד. למעלה מ-800 דברים שיגרמו לכם לצחוק ולהיות מופתעים.

נלך לקמפוס הלימודים שלנו ונתחלק להקבצות לפי הרמות שסיווגו אותנו, נכיר את המורים המגניבים שלנו ונלמד בכיתות שלנו במשך 4 שעות אנגלית בצורה חווייתית!

משם נצא לארוחת ערב, ולאחריה נצא לבלות בהחלקה על הקרח!

יום רביעי י"ט אב 28.7:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר מכן נאכל ארוחת ערב. יציאה מחוץ לניו יורק לעיר ניו ג’רזי לאחד ממרכזי האווטלטים הטובים בארה”ב – ג’רזי גרדנס -ללא מע”מ– המתפרש על שטח של 120 אלף ק”מ, ונמצאות בו יותר מ-200 חנויות! נחזור לברוקלין לארוחת ערב ומשם למלון לערב גיבוש עם המדריכים.

יום חמישי כ' אב 29.7:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נצא לסייר בבאטרי פארק Battery Park– פארק יפהפה ומטופח הקרוי על שם סוללת התותחים שהוצבה בו בתקופה הקולוניאלית במטרה להגן על נמל ניו יורק. משם נשוט לפסל החירות Statue of Liberty – אחד מסמליה המובהקים ביותר של העיר ניו יורק, ושל ארצות הברית בכלל. את משמעות הפסל ועוצמתו ניתן להבין רק בראותו מקרוב! נבקר גם ב Immigration Museum – מוזאון ההגירה שנמצא באי אליס איילנד. נלמד ונכיר מקרוב את תהליך הקליטה של המהגרים לארה”ב במאה הקודמת.

לאחר ארוחת ערב במסעדה מפנקת נצא להתחרות אחד בשני במשחק מיני גולף.

סאמר סקול בלונדון
סאמר סקול בלונדון
סאמר סקול בלונדון
סאמר סקול בלונדון
סאמר סקול בלונדון

יום שישי כ"א אב 30.7:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נלך לבקר במדיסון סקוור גארדן –Madison Square Garden ‏אולם הספורט הותיק ביותר של ה-NBA! האולם הוא משכנן של מספר קבוצות, אמנם המרכזיות ביותר הן קבוצת הכדורסל “ניו יורק ניקס” וקבוצת ההוקי “ניו יורק ריינג’רס”.

נאכל ארוחת ערב מוקדמת.

הולכים לערב מהסרטים בבילוי הכי אמריקאי שיש – משחק בייסבול! ולא סתם משחק, אלא משחק של קבוצת הבייסבול המובילה בעולם – ניו יורק יאנקיז New York Yankee’s!

שבת פרשת עקב כ"ב אב 31.7:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים ניסע לבקר במוזאון השעווה מאדאם טוסו Madame Tussauds– מוזיאון השעווה המפורסם והידוע בכל העולם! במוזיאון מוצגים מפורסמים בדמויות שעווה בתחומים שונים ומשונים מכל העולם. שם תוכלו לראות בובת שעווה של הנשיא טראמפ לצד בובות של שחקני כדורגל מפורסמים! לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן לשבת.

נקבל את השבת בבית הכנסת ונאכל יחד ארוחת שבת באווירה שבתית עם זמירות שבת ודבר תורה.

יום ראשון כ"ג אב 1.8:

תפילות, קידוש עם הקהילה, ארוחות, מנוחה, פעילות חינוכית עם המדריכים ומשחקי גיבוש!

במוצאי שבת תהיה מסיבת גלידה ופיצות!

יום שני כ"ד אב 2.8:

היום הוא יום כיף במיוחד, ואין לימודים בכיתות!

לאחר תפילה ארוחת בוקר נצא מחוץ לתחומי העיר וניסע לסיקס פלאגזSix Flags Great Adventure– הלונה פארק הגדול בעולם. הפארק מלא ברכבות הרים מכל הסוגים, ביניהם ה’קיגדה קה’: רכבת ההרים הגבוהה בעולם, וה’סופרמן’: רכבת הרים שעוברים אותה בשכיבה על הבטן! נהיה שם מספיק זמן כדי להנות מכל מה שהפארק מציע! ארוחת ערב מאוחרת בברוקלין.

יום שלישי כ"ה אב 3.8:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

נלך לסנטרל פארק Central Park– הפארק הגדול בניו יורק. נשכיר אופניים ונדווש להנאתנו ברחבי הפארק הענק. סנטרל פארק מוכר לרבים מאיתנו מסרטים, סדרות טלוויזיה, סיפורים או מכך שסתם שמענו את שמו. כך או כך, לפארק יש הרבה מה להציע לנו- מגן חיות ועד הופעות חיות ובעיקר אווירה פסטורלית מיוחדת שלא ניתן למצוא במקום אחר.

משם נמשיך לכיכר טיימס Times Square ונראה אותה בלילה! זוהי חוויה שהיא בפני עצמה ‘משגעת’! אורות בכל מקום, פרסומות מתחלפות על מסכי ענק, ביקור בחנות הדגל של דיסני ועוד.

לאחר ארוחת הערב נצא ליציאה לילית מיוחד במינה: הצגת ברוודוי: אלאדין– חווית חושים אדירה! רמת התפאורה, המשחק וההפקה הם מהגדולים, המושקעים ומהמרהיבים שראיתם בימיכם.

יום רביעי כ"ו אב 4.8:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

נבקר בציון הרבי מלובביץ׳, באוהל הרבי. משם נמשיך ביום החינוכי ונלך ל-גראונד זירו Ground Zero – אתר ההנצחה הלאומי לזכר נופלי פיגועי 9/11, שנמצא במקום בו ניצבו בעבר מגדלי התאומים. נתייחד עם הנרצחים וניתן להם כבוד.

לאחר ארוחת הערב נצא להתחרות אחד נגד השני במשחק לייזר טאג!

יום חמישי כ"ז אב 5.8:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נצא לטיול מרהיב בגשר ברוקלין המפורסם ומשם נמשיך לשופינג במרכז העיר מנהטן. את הקניות נערוך בחנויות המובילות כגון Century 21 ,Macy’s ,Zara , American Eagle ועוד. ומשם למלון לערב גיבוש עם המדריכים לאחר ארוחת ערב.

יום שישי כ"ח אב 6.8:

התארגנות אחרונה במלון ובשכונת ברוקלין.

משם נלך למסיבת סיום, חלוקת תעודת ודברי סיכום של המשתתפים והצוות.

נסיעה לשדה תעופה לטיסה חזרה לארץ.

 

ט.ל.ח

יתכנו שינויים בלו”ז

בית המלון

המלון בו נתאכסן הוא Midwood Suites Hotel, מלון בבעלות יהודית.

המלון נמצא ברחוב East 15 Street, בלב השכונה עם ריכוז היהודים הגדול בניו יורק– ברוקלין. השכונה היא מקום מושבם של בתי כנסת רבים, מסעדות כשרות, בתי ספר יהודיים וכן מבני שירות יהודיים רבים.

המלון מדורג כמלון 3 כוכבים. המלון בעל אוריינטציה משפחתית מאוד, חדרי המלון הינם סוויטות גדולות ומפנקות. מבנה המלון נקי ועבר שיפוץ נרחב.

כל חדר מצויד במזגן, ארונות, מקרר, מסך טלוויזיה , כבלים, קומקום, טלפון ומייבש שיער. שירותי המלון כוללים ניקיון חדרים, החלפת מגבות יומית ואינטרנט (WIFI) חופשי בכל רחבי המלון.

סאמר סקול דתי
סאמר סקול דתי

תכנית באנגלית בהתאמה אישית- במסגרת מפגש חברתי אותו אנו מקיימים טרם הנסיעה, פרט לפעילויות גיבוש והיכרות, אנו עורכים מבחן באנגלית על מנת להעריך את רמת הילד בכדי שנוכל להתאים לו את הלימוד הטוב ביותר עבורו. כמו כן, כל כיתה לא תעלה על 12 חניכים, כאשר לצד המורה בכיתה תהיה עוזרת הוראה שתדאג לעזור פרטנית לחלשים ולחזק את המתקדמים.

בית ספר כללי? לא בבית ספרינו!- אנו מזמינים מורים מקצועיים שילמדו רק את הקבוצה שלנו באופן פרטי ולא בשילוב עם קבוצות אחרות מרחבי העולם. כך האווירה היהודית- דתית לא נפגמת ומתאפשר יחס פרטני ואישי. כמו כן- התכנית מתואמת ומותאמת לתכנית בחינת הבגרות הישראלית.

עדכונים שוטפים להורים- לאורך השהות בניו יורק הצוות ידאג להעביר להורים במייל עדכונים שוטפים על הלו”ז היומי ועל הנעשה בלונדון, וכמובן הכי חשוב- תמונות של הילדים, כך שההורה יוכל לחוות את הטיול ביחד עם בנו.

שיפור האנגלית בצורה ייחודית – מלבד ארבעת שעות הלימוד כל בוקר, נלמד עוד המון אנגלית בזמן הטיול ברחבי ניו יורק. החניכים יקבלו תדריכים באנגלית, ידברו את השפה במפגשים עם הנוער האנגלי, יצפו בהופעות ויחוו את הכל באנגלית. דבר זה יבטיח שיפור ניכר בהבנת השפה וכן באוצר המילים, וכל זה לצד הנאה גדולה ושיפור הביטחון העצמי.

אווירה דתית – גם על המדריכים וגם על הילדים להיות ממשפחות דתיות ויוצאי ישיבות תיכוניות\ אולפנות\ תיכונים דתיים. כמו כן, אנו נקפיד על 3 תפילות ביום, גדרי צניעות והפרדה במלון בין אזור הבנים לאזור הבנות. השבתות יעשו באווירה דתית-שבתית והכשרות הן במלון והן במסעדות, תהיה מקבילה לזו של בד”ץ.

היתרונות שלנו סאמר סקול בניו יורק – לנוער דתי

ביטחון ובטיחות – הדבר החשוב ביותר והנמצא בראש סדר העדיפויות שלנו הוא שהילדים יחזרו בשלום. אנו דואגים כי תהיה שמירה מלאה על ילדיכם על ידי אנשי הדרכה מנוסים, דוברי אנגלית ועברית, המתמצאים בניו יורק, לאורך כל שהותם בסאמר סקול ניו יורק. ישנו יחס של מדריך אחד על כל תשעה ילדים (פרט למתחמים ומקומות מסוימים בהם הילדים מתפזרים, והכל כמובן כפוף לאישור ההורים.)

צוות חם ואיכותי- הצוות כולו דתי ובעל ניסיון רב עם נוער. כל המדריכים דוברי עברית ואנגלית, חלקם ישראלים וחלקם אנגלים מקומיים, דבר המאפשר ארגון מצויין לצד יחס אישי וחם.

קבוצה אחת – תמיד ננוע כקבוצה אחת- הן בשיעורים, הן בטיולים,הן באטרקציות, הן באתרים השונים והן בארוחות.

זמינות ושרות מעולה – לפני הנסיעה הצוות זמין ופנוי תמיד לכל שאלה ובירור. בזמן שהות הילדים בניו יורק- ישנו איש קשר אחראי בישראל, אליו ניתן לפנות 24 שעות ביממה. כמו כן- תוכלו ליצור קשר עם המדריכים בחו”ל. ביטחון הילדים לפני הכל!

מסעדות מגוונות – את הארוחות נגוון בסוגים שונים של מסעדות בניו יורק בשריות וחלביות.

לו”ז מלא – אנו מנצלים את זמן שהותנו בניו יורק עד תום. מזמן הקימה ועד שעת השינה אנו עסוקים בפעילויות, לימודים, אטרקציות, או סתם אפילו באכילת גלידה להנאתנו. איננו מבזבזים שנייה!

קשר עם הבית – אנו מודעים כי לאור החוויה המרוחקת בחו”ל ההורים וודאי ירצו להתעדכן במה שקורה עם ילדיהם בניו יורק. מסיבה זו כל הורה יקבל את המספר האמריקאי הישיר של כל מדריך, את מספר בית המלון ואת מספר המנהלת בניו יורק. מעבר לכך, אנו מחלקים לכל ילד כרטיס – סים בחינם אשר באמצעותו יוכל לתקשר עם שאר חברי הקבוצה בכל עת בניו יורק ללא הגבלה וכן לקבל שיחות נכנסות מישראל (בנוסף למי שרוצה, ישנה אפשרות לעשות “טופ-אפ” בתשלום סמלי, לצורך קבלת אפשרות של שיחות יוצאות לישראל).

סאמר סקול בלונדון