על העיר ניו-יורק

ניו יורק, המכונה גם ה”תפוח הגדול”, היא העיר המרכזית בארצות הברית של אמריקה. המילה המאפיינת ביותר את העיר היא “גדול”. ניו יורק מצטיינת במספר התושבים הגדול ביותר בארה”ב, וכן נמצאת היא באחד המקומות הראשונים ברשימת הערים בעלות השטח האורבני הגדול ביותר. ואם דיברנו על גודל פיזי עכשיו נוכל לדבר על עושרה התרבותי של העיר. בארצות הברית, ניו יורק היא מרכז לתרבות אמנותית המשפיע על כל חלקיה של המדינה. אך עושרה יוצא גם מחוץ לגבולות ארה”ב, וניו יורק מסומנת כאחת הערים המשפיעות בעולם בתחומים רבים ומגוונים כגון: תקשורת, פוליטיקה, חינוך, בידור, תרבות ואופנה. תחום נוסף שבולט בגדולתה של ניו יורק הוא הכלכלה, במאה האחרונה העיר תורמת לכלכלת העולם בצורה בלתי רגילה, היא מהווה את אחד המרכזים האקונומיים הגדולים בעולם, ובכך מעצבת במידה מסוימת את כלכלת העולם. ניו יורק גם זכתה לשמש למרכז פעילות בינלאומית, ובשל כך שוכן בה מטהו של ארגון האומות המאוחדות.

חמישה רבעים מרכיבים את העיר: ברונקס, ברוקלין, מנהטן, קווינס וסטטן איילנד. כל חמשת הרבעים ביחד כוללים למעלה משמונה מיליון ומאתיים אלף תושבים. כל אותם תושבים מתפרשים על פני שטח של כ- 830 קילומטרים רבועים. בעקבות הנתונים הללו ניו יורק מדורגת כעיר הצפופה ביותר בארצות הברית.

רבות משכונות העיר ומאתריה ידועים ברחבי העולם. בין האתרים המפורסמים ביותר נמנים פסל החירות אשר קידם את פניהם של מיליוני המהגרים בבואם לאמריקה בשלהי המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20. אתר משמעותי נוסף הינו וול סטריט, השוכן במנהטן תחתית, ומהווה מרכז פיננסי עולמי מאז סוף מלחמת העולם השנייה ומשכנה של הבורסה לניירות ערך. בעיר ממוקמים כמה מהבניינים הגבוהים בעולם, כמו בניין האמפייר סטייט, וכן שכנו בה מגדלי התאומים שנחרבו בפיגועי 11 בספטמבר.

אוכלוסייתה המהגרת של העיר עומדת על 36%, ובשנת 2005 דוברו בה כמעט 800 שפות שונות. הרכבת התחתית של ניו יורק פועלת 24 שעות ביממה ללא הפסקה, ורחובותיה סואנים בהולכי רגל ובמכוניות מה שזיכה אותה בשם “העיר שאינה ישנה לעולם”.

אז בואו והצטרפו גם אתם אלינו לסאמר סקול ניו יורק דתי לחוויה בלתי נשכחת וייחודית בעיר ש”אינה ישנה לעולם”, תוך כדי שיפור האנגלית והכרת חברים חדשים לחיים!

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל