סאמר סקול דתי בניו יורק – שאלות ותשובות

סאמר סקול דתי בניו יורק לשיפור האנגלית

האם זה באמת משפר את האנגלית?

סאמר סקול דתי – בהחלט! כל ילד שהגיע אלינו הצליח לשפר את האנגלית שלו! אנו יכולים להבטיח כי ילד שבא עם מוטיבציה ורצון להשקיע המון, יתקדם בצורה משמעותית ויעלה כמה רמות ביכולת השפה שלו. מובן שאין זה אומר כי ילד שהגיע אלינו ללא ידע באנגלית כלל יחזור הביתה תוך קצת יותר משבועיים עם אנגלית שוטפת, אך ההתקדמות היא רבה ותלויה בעיקר בתלמיד. אנו דואגים כי ימצאו כל הכלים להצלחה- התכנית מצוינת והיא מתופעלת על ידי אנשי מקצוע של מורים מוסמכים ומעולים כשלצידם עוזרי הוראה מצוינים. כמו כן, המדריכים דוברי אנגלית מעולה ונמצאים בכדיי לסייע לילדיכם בכל זמן נתון ובכל דבר שיחפצו בו.

יש לכם דוגמאות של רמת שיפור באנגלית?

 • משתתפים עלו מ4 יחידות באנגלית ל5 יחידות באנגלית.
 • משתתפים שהתקשרו אלינו בהתרגשות ואמרו לנו כי הסיבה בגללה קיבלו 100 בבגרות היא שלקחו חלק בסאמר סקול.
 • משתתפים שחזרו עם יכולת שיחה שוטפת באנגלית.
 • רוב המשתתפים העידו כי הם חשו שיפור משמעותי בביטחון העצמי בכל הקשור לאנגלית,באוצר המילים שהתרחב והעשיר משמעותית, וביכולת ניהול שיחה שוטפת ולא מהוססת.

כמה משתתפים יש בכל קבוצת לימוד?

כל קבוצת לימוד תכלול עד 12 תלמידים בלבד (פעמים רבות אפילו פחות) שילמדו עם מורה ועוזרת הוראה. חשוב לנו ביותר היחס האישי כדי לדאוג לקידום מרבי.

האם משפרים את האנגלית חוץ מ-4 שעות הלימודים בבוקר?

כמובן! החלק העיקרי בשיפור האנגלית נעשה בשאר חלקי היום! הילדים יוצאים לרחוב הבריטי שם ישמעו אנגלית אותנטית כל הזמן, ויחוו את האטרקציות באנגלית. כמו כן- תכנית הלימודים מסונכרנת היטב עם שעות אחר הצהרים כך שמכוונת את הילדים ליישום מלא של מה שלמדו תוך כדי עשיית כיף והנאה.

יש לכם דוגמאות?

 • מגוון אטרקציות בהן יש הדרכות באנגלית, בעזרתן הילדים מקבלים הזדמנות מצוינת לשיפור והבנת השפה. לדוג’- אצטדיון מדיסון סקוורגרדן, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, השדרה החמישית, ברודווי ועוד…
 • אטרקציות בהן כל האינפורמציה על המקום היא באנגלית בלבד, כגון: פסל החירות, מוזיאון הלאומי לזכר נופלי פיגועי 9/11, מוזיאון האינטרפיד ועוד…
 • שופניג- הילדים צריכים להתמודד באנגלית כדי לשאול שאלות את המוכרים ולהתמקח על מחירים.
 • יוצאים לרחוב בניו יורק. שומעים את האנגלית האותנטית מכל כיוון ובכל צעד!
 • במשימות אתגריות שהמדריכים מעבירים אחה”צ, הילדים משתדלים לדבר ביניהם באנגלית.
 • במפגשים ובילויים משותפים שנערכים מספר פעמים עם הקהילה בברוקלין.

 

הצוות והסדרי הביטחון

מי הצוות?

בראש הצוות עומד מנהל מרכז מהארץ, ומנהל לוגיסטי שגר בלונדון ומפקח על בדברים בשטח. צוות המדריכים הינו צוות של אנשים בוגרים, בעלי ניסיון עשיר בהדרכה, דוברי אנגלית ועברית כאחד, אחראיים, אדיבים וכמובן “זורמים.” כל אנשי הסגל מהמדריך בשטח ועד המנהל הכללי ,כולם אנשים שומרי תורה ומצוות.

מהם הסדרי הביטחון?

ביטחון ובטיחות הילדים הוא מעל לכל. מסיבה זו אנו נענים לכל הוראות הביטחון הדרושים לקבוצה. ב”ה האנטישמיות הידועה באירופה לא פגשה ולו פעם אחת אף קבוצה ששלחנו, אומנם איננו שאננים ומקפידים בחומרה על הוראות הביטחון העונים על כל הצרכים הביטחוניים והבטיחותיים של הקבוצה. הוראות הביטחון הן:

 • ליווי צמוד של מדריך אחד על לא יותר מ-10 ילדים.
 • בכל האזורים מחוץ לשכונה היהודית- על הבנים לחבוש כובעים ולהוריד את הכיפות.
 • לכל משתתף תהיה רמת זמינות מקסימלית כאשר יקבל כרטיס-סים ועליו רשימת שמות של המדריכים, המלון, המנהלת המקומית, מספרי חירום ומספרי פלאפון של שאר חברי הקבוצה.
 • אסור לילדים להסתובב לבד. כל הסתובבות צריכה להיעשות בזוגות\ שלשות, וגם זה רק במקומות המוגדרים ובתיאום מלא עם צוות ההדרכה.

באיזה חברת תעופה טסים?

טסים בחברת אליטליה כקבוצה אחת, ביחד עם המדריכים.

 

המלון

כמה ילדים יש בחדר?

בכל חדר יש עד ארבעה ילדים.

באיזה מלון נתאכסן? באיזה רמה המלון? מה כלול בחדר?

המלון– המלון בו נתאכסן הוא מלון–Brooklyn Midwood Suits מלון קטן ומשפחתי בלב השכונה היהודית, ברוקלין. בבעלות יהודי שומר תורה ומצוות.

רמת המלון ומה שכלול בו– המלון ברמה של 3 כוכבים. הוא מרווח,נקי, מסודר,ועבר שיפוץ נרחב לפני שנתיים. בכל חדר יש מזגן, ארונות, מקרר, מסך LCD , כבלים, קומקום, מייבש שיער ואינטרנט חופשי בכל רחבי המלון. כמו כן, יש ניקיון חדרים והחלפת מגבות כל יום.

 

הטיולים

האם נטייל ברחבי ניו-יורק?

בוודאי! כל יום לאחר שעות הלימודים נפנה לטיול בניו יורק ונהנה מאתריה ומהאטרקציות המדהימות שיש לה להציע (כמובן שבליווי מדריכים בלבד). מבטיחים כי תכירו את ניו יורק היטב!

האם יהיו טיולים גם מחוץ לניו-יורק?

כן! כיוון שהנסיעה מחוץ לניו יורק עורכת זמן רב, לא נוכל לצאת ממנה בימים בהם יתקיימו לימודים. מסיבה זו ננצל את ימי ראשון החופשיים בכדי לצאת פעמיים מניו יורק- פעם ל- 6 Flagsהלונהפארק הענקי של ארה”ב , ופעם ל”הרשי פארק” מפעל השוקולד של ענקית השוקולד “הרשיס” שהוא גם לונה פארק!

 

כסף והוצאות

מה המחיר כולל?

המחיר כולל את הכל: (למעט ביטוח נסיעות לחו”ל)

 • טיסת אליטליה
 • מיסים
 • ליווי צמוד מהארץ ומלונדון ביחס של מדריך לכל 8 משתתפים
 • לינה + 3 ארוחות ביום (ארוחת בוקר במלון, ארוחת צהריים סנוויצ’ים + חטיף, ארוחת ערב במסעדה)
 • כל לימודי האנגלית (כולל ציוד)
 • כל הכניסות לאתרים
 • כל הכניסות לאטרקציות
 • כל הנסיעות
 • כל ההעברות
 • כרטיס סים מקומי (הכולל שיחות ללא הגבלה בין חברי הקבוצה ושיחות נכנסות)

בקיצור כל מה שהילד או ילדה שלכם צריכים מנתב”ג ועד נתב”ג.

האם צריך להביא כסף?

המחיר כאמור כולל את כל האטרקציות והאתרים בהם נבקר. אולם כדאי להצטייד בכסף לקניית בגדים, מזכרות או כל דבר אחר שתרצו.

כמה כסף?

זאת שאלה אישית הקשורה ביכולת של כל אחד. מניסיון העבר- היו כאלה שהסתדרו מצוין עם 100 דולר והיו שבחרו להביא הרבה יותר. ההמלצה שלנו היא בין 200-300 דולר.

איפה אפשר לאחסן דברי ערך?

בכל חדר ישנה כספת בה ניתן לאחסן דברים יקרי ערך. כמו כן- למדריכים ישנה אפשרות נוספת לשמירת חפצים מאובטחת בה ישימו את כל הדרכונים של הילדים עד החזרה הביתה, ובה יוכלו לאחסן ילדיכם דברי ערך במידה וירצו בכך.

האם יהיה זמן לשופינג?

בוודאי! ישנם זמנים המוגדרים בלו”ז לשופינג במקומות קניות שונים ברחבי ניו יורק. כמובן שהמדריכים יכוונו אתכם ויתנו לכם טיפים והמלצות כדי להבטיח קניות מוצלחות.

 

עדכונים מניו יורק וקשר עם הבית

איך אפשר לתקשר עם הבית?

תקשורת עם הבית תתאפשר במספר דרכים:

 • אנו מחלקים כרטיס- סים בחינם לכל המשתתפים עם אפשרות לשיחות נכנסות מהבית. כמו כן- ניתן לרכוש חבילת דק’ זולה לשיחות יוצאות (בסביבות ה30 אג’ לדקה)
 • בנוסף לאפשרות קבלת השיחות בפלאפון ללא עלות, גם שיחות למלון יהיו בחינם.
 • אינטרנט חינם במלון כל הזמן, אפשר לתקשר דרך אפליקציית “סקייפ”, “וייבר” או וואטסאפ.

האם יש להורים דרך לקבל עדכונים מהנעשה בניו-יורק?

חלק מהגדרות התפקיד של המדריך הוא לעדכן את ההורים בנעשה בלונדון. המדריכים ישלחו לכם במייל עדכונים שוטפים מהנעשה ביום- יום, ויוסיפו תמונות של הילדים מהאתרים השונים. כמו כן, ההורים יקבלו דף קשר בו כל מספרי המדריכים בלונדון, מספר המנהלת ומספר המלון. בנוסף, בכל זמן שהות הילדים בחו”ל, תוכלו ליצור קשר עם איש קשר ישראלי שיהיה זמין 24 שעות ביממה.

 

סוג ‘החברה’, הקהילה היהודית ותכנים דתיים

האם יהיו גם פעילויות גיבוש?

בוודאי. גיבוש הקבוצה הוא אחד מהדברים שהם בראש סדר העדיפויות שלנו. החלקים היותר כיפיים של היום מעורבים בגיבוש ובפעילויות משותפות. דוגמאות לפעילויות מגבשות: החלקה על הקרח, שייט, באולינג ועוד…

מתי פוגשים את חברי הקבוצה לראשונה?

במפגש שיתקיים בארץ כשבועיים לפני הנסיעה. במפגש נערוך משחקי הכירות וגיבוש בין המשתתפים וביחד עם המדריכים החברתיים, ונסיים עם ארוחת ערב קבוצתית מפנקת.

רוב ‘החברה’ שנרשמים מגיעים לבד או עם חברים?

זה משתנה מאחד לאחד ומגוון מאוד. ישנם ילדים רבים שהגיעו לבד, ישנם שהגיעו עם אח, בן דוד, וישנם שהגיעו עם חברים.

לא מפחיד לטוס לבד בלי שאני מכיר אף אחד?

חוויית הטיסה יכולה להראות כמפחידה, ולא רק למי שזו הפעם הראשונה שלו. אחת מהסיבות שאנו מקיימים את המפגש הקבוצתי כשבועיים לפני הנסיעה היא בכדי שתוכלו להכיר ולהתחבר, ולהפחית בחששות לקראת הנסיעה. כך תגיעו לטיסה כשאתם מכירים כבר את חברי הקבוצה וליהנות מהחוויה המיוחדת הזו ביחד! מדהים לראות כיצד הקשרים החדשים הופכים לכאלה שנראים ישנים, וכל זאת בחוויה כל כך קצרה.

איזה סוג של ילדים מגיעים?

כלל המשתתפים הם דתיים הבאים ממשפחות דתיות ולומדים במוסדות חינוך דתיים ישיבות תיכוניות, אולפנות ותיכוניים דתיים.

מאיזה מקומות בארץ מגיעים?

המשתתפים מגיעים מכל רחבי הארץ! נכון להיום יש לנו משתתפים מקרית שמונה ועד לירוחם! ישנם משתתפים הגרים במושבים, ביישובים, בערי המרכז ובירושלים.

האם יש הפרדה בין בנים לבנות?

בשעות הפעילות ובלימודים אנו נעים כקבוצה אחת מאוחדת- בנים ובנות. הפרדה תעשה באופן מוחלט בין אזור השינה של הבנים במלון לזה של הבנות, ויאסר על הבנים להיכנס למתחם הבנות ולהיפך. כמובן שבאזור הלובי המפגשים יהיו מותרים.

האם יש תכנים דתיים בתכנית?

בוודאי שיש! כל יום נפתח בתפילה ולאחריה נלמד הלכה יומית קצרה. בשולחן שבת נשיר שירי שבת ונשמע דבר תורה מאחד המדריכים. בנוסף, בצהרי שבת תועבר פעילות בעלת תכנים ערכיים לילדים. כמו כן, למי שיחפוץ נשלב תכנים תורניים נוספים במהלך היום- בהפסקות, ברכבת…

האם נפגוש את הקהילה היהודית?

אנו נפגוש את הקהילה היהודית של ברוקלין בשבתות בניו יורק.

 

מפגש שלפני הנסיעה

מה הולך להיות במפגש שלפני הנסיעה?

המפגש מתחלק לשנים:

חלק א’ המיועד להורים ולמשתתפים:

נערוך היכרות עם המדריכים והצוות, ואז נתפנה לכל הדברים הטכניים החשובים: נעבור על לוח הזמנים, רשימת ציוד, על העדפות אוכל מיוחדות, דברים אחרונים שחשוב לזכור לפני הנסיעה וזמן לכל שאלה שתעלה לכם על הדעת.

חלק ב’ המיועד למשתתפים בלבד:

 • משחקי הכירות וגיבוש בין המשתתפים והמדריכים.
 • על מנת לדעת לאיזו קבוצה לשבץ אתכם ומהם הנושאים עליהם צריך לתת את הדגש עם כל ילד- נערוך מבחני עיון וראיון אישי קצר באנגלית.
 • ראיון אישי עם אחד המדריכים על מנת לערוך היכרות מעמיקה יותר בין החניך למדריך, וכן לשמוע על רצונות החניך וציפיותיו.
 • ארוחת ערב לסיום המפגש, פרידה לשבוע….. והתחלה וחוויה חדשה שתתחיל בנתב”ג!
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל